Loading...

سوالات متداول رزین اپوکسی

وبلاگ
FAQ
رزین یا رزین اپوکسی ماده ای است که می تواند برای اهداف مختلفی استفاده شود و با مخلوط کردن دو جز that منطبق با یکدیگر ایجاد می شود . اگر رزین مایع با سخت کننده مناسب مخلوط شود ، یک واکنش شیمیایی به حرکت در می آید که معمولاً چند ساعت طول می کشد.
از رزین های اپوکسی برای ایجاد پوشش های براق برای همه موارد ، از رومیزی های چوبی گرفته تا پیشخوان های میله ای استفاده می شود . DIYers با استعداد همچنین از آنها برای خلق قطعات هنری چوبی یک نوع استفاده می کند ، مانند میزهای رودخانه و مجسمه های چوبی و اپوکسی.
رزین های اپوکسی هستند استفاده در تولید چسب، پلاستیک، رنگ، پوشش، آغازگر و بتونه، کفپوش و دیگر محصولات و موادی که استفاده در ساختمان و ساخت و ساز برنامه های کاربردی.
رزین های اپوکسی ، همچنین به نام پلی اپوکسیدها ، دسته ای از پلیمرها و پلیمرهای واکنشی هستند که حاوی گروه های اپوکسید هستند. … واکنش پلی اپوکسیدها با خود و یا با سخت کننده های چند منظوره ، یک پلیمر گرمازا را تشکیل می دهد ، اغلب با خواص مکانیکی مطلوب و مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا.
رزین اپوکسی معمولاً به دلیل رطوبت بیش از حد ایجاد می شود. به طور خاص ، رطوبت ناشی از رطوبت بیش از حد در منطقه ای که اپوکسی استفاده شده است یا رطوبت بیش از حد در سطح بتن. … حتما قبل از استفاده از اپوکسی تمام آب را از بین ببرید .
فقط از گرما استفاده کنید در واقع می توان سریعتر رزین اپوکسی را خشک کرد ، فقط با استفاده از گرما. … دما را در محلی که قطعه شما در حال پخت است به 75-85ºF / 24-30ºC افزایش دهید. … این رزین طی 24 ساعت به 95٪ از ترمیم کامل خود و در طی 72 ساعت به 100٪ بهبودی خود می رسد
زمان خشک شدن رزین اپوکسی در برندها متفاوت است. اما به طور کلی از 24 ساعت تا 6 روز به طول می انجامد.
بیشترین سوالی که برای کسانی که با رزین اپوکسی شروع به کار می کنند، پیش می آید، نسبت ترکیب رزین و هاردنر است. انواع اپوکسی ها و هاردنرها موجود در بازار زیاد است. هر یک از این انواع با نسبت مختلفی با هم ترکیب می شوند. جهت اموزش و کسب اطلاع بیشتر کلیک کنید.
مانند اکثر مواد شیمیایی ، تمام رزین های اپوکسی به طور کلی دارای نوعی بو هستند . این بو می تواند از احتیاط و بی ضرر ، گرفته تا قدرتمند و مضر باشد. اغلب این بوهای نامطبوع غالب ، نشان دهنده خطرات سلامتی هستند و عقل سلیم باید به کاربر بگوید که در مورد محصولاتی که چنین بوهای بدی را ساطع می کنند احتیاط کند .
شما برای رنگی کردن رزین اپوکسی شفاف می توانید از مواد مختلفی استفاده کنید مثل پودر پیگمنت های اپوکسی و یا جوهر های مخصوص رزین اپوکسی اما یکی از پر کاربرد ترین موارد مصرفی جهت رنگی کردن رزین اپوکسی شفاف میتوان به رنگ خمیری مخصوص رزین اپوکسی اشاره کرد. رنگ های خمیری نسبت به رنگ های معمولی بسیار اشباع شده از پیگمنت های رنگی اپوکسی نسبت به رنگ های دیگر هستند فرض کنید که مقدار یک کیلوگرم پودر پیگمنت رنگی را بخواهید در یک ظرف کوچکتر قرار دهید برای این کار باید ریزدانه های رنگ بسیار بسیار ریز شوند تا بتوانند در کنار یکدیگر در حجم کوچکتر قرار گیرند وقتی که در این حالت باشند حالت و شکل را به شکل خمیر میبینیم.
رزین ها و سخت کننده های اپوکسی ، از نظر ماهیت ، حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند به سلامتی آسیب برسانند. … در رزین می باشد از طریق استنشاق برای سلامتی مضر است. و داشتن گواهینامه ایمنی محصول بسیار مهم است در ایران تنها برند موجود رزین اپوکسی OZ دارنده تست ایمنی محصول TÜV SÜD می باشد.
برگشت به بالا