Loading...
آمار
 • تعداد کالا: 1036
 • بازدید امروز: 6571
 • بازدید دیروز: 3934
 • بازدید کل: 3448728

ایجاد طرح روی رزین اپوکسی

|
ایجاد طرح روی رزین اپوکسی

 نقاشی روی رزین

 از چالشهای مهم کار با رزین اپوکسی امکان نقاشی کردن بر روی سطوح است. نکته جالب توجه اینکه شما پس از نقاشی کردن به راحتی میتوانید رنگ را پاک کنید و طرح دیگری خلق کنید. پس با من همراه باشید تا مرحله به مرحله با فرایند کار آشنا شوید.

 

مرحله اول: سطح خود را به درستی تمیز کنید

اولین قدم در رنگ آمیزی روی رزین ، تمیز کردن سطح  کاراست ، بهترین راه برای تمیز کردن سطح ، استفاده از آب گرم و صابون استاگر سطح کار گوشه های کوچک دارد چون  تمیز کردن آن دشوار است ، می توانید از مسواک استفاده کنید.

 

مرحله دوم: سطح رزین خود را سنباده کنید

هرچه سطح شما صاف تر باشد ، رنگ آمیزی راحت تر خواهد بوددر طی فرآیندکار با با رزین ، بین خطوط باز رزین خشک میشود که ممکن هست با چشم هم قابل دیدن نباشد اما موقع اضافه کردن رنگ ناصافی ها خودش را نشان میدهد. بهتر است ابتدا سطح کار سنباده کشی شود. اگر روی سطح کار حباب هوا ایجاد شد میتوان با بتونه اپوکسی ( تصویر زیر ) این حفره ها را پر کرد که بعد از خشک شدن بتونه حتما سنباده کشی انجام شود.

خمیر درزگیرواکو لوله ایی

 

مرحله چهارم: همیشه از پرایمر استفاده کنید

با توجه به سطح بسیار صاف رزین اپوکسی ، استفاده از پرایمر قبل از استفاده از رنگ ضروری استاستفاده از پرایمر باعث افزایش چسبندگی روی سطح رزین می شود و این امر چسبندگی رنگ را آسان می کندبه طور معمول ، پرایمرها در سه رنگ مختلف سیاه ، سفید و خاکستری موجود هستندرنگی که انتخاب می کنید بستگی زیادی به سایه های رنگی دارد که می خواهید استفاده کنیداگر قصد دارید از رنگ های روشن استفاده کنید ، پس پرایمر سفید بهترین گزینه استبرای رنگهای تیره تر ، پرایمر مشکی بهتر کار می کنداگر می خواهید رنگ ها را با هم ترکیب کنید ، پرایمر خاکستری بهترین انتخاب هستند. هنگام کار با پرایمر در فضای بابز باشید تا گردش هوا به درستی صورت گیرد. چون ممکن است چند لایه پرایمر نیاز باشد و اینکه همیشه باید لایه اول خشک شود و بعد لایه دوم پرایمر را شروع کرد.

 

 

مرحله پنجم: زمان رنگ آمیزی

اولین سوالی که مردم ممکن است بپرسند این است که از چه رنگی برای سطوح رزینی استفاده کنندما همیشه استفاده از رنگ اکریلیک را برای سطوح رزینی توصیه می کنیم زیرا اکریلیک دارای تنوع رنگ زیادی است. یکی  از مشکلات نقاشی روی رزین استفاده به رنگ مات یا خیلی غلیظ است که بسته به غلظت رنگ اکریلیک پیشنهاد میشود چندین لایه رنگ استفاده کنید تا به ضخامت یا کدر بودن مورد نظر برسید.

مولتی رنگ ساده اکرولیک چند منظوره

مجموعه رنگ اکریلیک مولتی رنگ oz  رزین شیراز  غلظت  و رنگدانه های قوی دارنند که به شما کمک می کند بهترین پوشش را روی سطح رزین بدست آوریداین مجموعه رنگ نیز نسبتاً مقرون به صرفه است ، که برای هنرمندان مبتدی ایده آل است.
رنگ اکریلیک وقتی روی سطح رزین کار شود بسیار حساس است بنابراین  برای اینکه ظاهر شفاف کار خود را تمیز و زیبا حفظ کنید پیشنهاد میشود  که از لاک روی لایه نهایی رنگ خود استفاده کنید پس یک لایه سیلانت از رنگ شما در برابر ترک خوردگی ، خط و خش و اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. در اینجاتوجه کنید که تنوع لاکها زیاد هستند. مارک مناسب لاک میتواند نه تنها روی رزین بلکه روی فلز ، پلاستیک ، چوب و حتی کاغذ استفاده شود. لاک مناسب لاکی است که سریع خشک شود، پوششی شفاف به کار بدهد و توهم درک عمق در ببینده ایجاد میکند.

نحوه رنگ آمیزی مدل های رزینی

در کل توصیه های زیر برای تمامی سطوح کاربرد دارد اما اگر سطح کار شما دارای گوشه یا گوشه هایی است دقت بیشتری نیاز است.ناصافی ها را تمیز کنید ، با صابون و آب گرم بشویید ، سطوح را تا آنجا که می توانید سنباده بزنید و یک پرایمر بزنیددر مورد استفاده از رنگ اکریلیک ، ما چند نکته داریم که به شما کمک می کند تا بتوانید مدلهای رزینی را به راحتی رنگ آمیزی کنید.

 • با بزرگترین سطوح از قسمت کار شروع کنیدمثل همه نقاشی ها ، همیشه بهتر است از سطوح بزرگتر شروع کرده و سپس به کوچکترین آنها برویدحتماً یک برس کوچک و مسطح انتخاب کنید تا بتوانید گوشه های کوچکتر را رنگ کنید . برس مسطح به شما کمک می کند تا هیچ گونه علامت برس در رنگ خود باقی نگذارد.
 • اگر از رنگهای روشن در کار خود میخواهید استفاده کنید بهتر است همیشه با رنگ روشن شروع کنید و سپس به سراغ قسمتهای تیره تر بروید. معمولا رنگ های تیره را ساده تر میتوان انجام داد. اگر سطح کار شما زیر و بمی دارد برای شروع رنگ آمیزی ابتدا از سطوح برجسته تر شروع کنید. معمولا رنگهای تیزه در گوشه و کنار سطح کار استفاده میشود تا طرح سه بعدی تری به کار شما بدهد.
 • می توانید از یک برس بسیار کوچک گرد برای نقاشی در کوچکترین جزئیات و تعریف خطوط کلی استفاده کنیدرنگ های تیره و خطوط نازک می تواند به تعیین شکل مدل شما کمک کند.
 • اکنون ، در پایان کار بهتر است از یک لاک یا لاک سیلانت برای تکمیل کار خود و محافظت از آن در برابر آسیب استفاده کنید. اسپری کریلون معمولا بهترین گزینه برای این کار است.

 با همه نکات گفته شده لازم است به این موارد خیلی خیلی دقت شود چون نقاشی کردن رزین بسیار دشوار است:

انتخاب قلم مو مناسب برای رنگ آمیزی رزین

اندازه قلم موی رنگی که انتخاب می کنید بستگی به میزان ظرافت مورد نظر شما داردبهتر است یک سری برس مختلف داشته باشید ، از جمله یک برس کوچک تخت ، یک برس کوچک گرد و یک برس تخت و گرد کمی بزرگتر. همیشه استفاده از برس های مصنوعی را توصیه می شود زیرا از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای مدت طولانی دوام می آورند.

قلم موی رنگ آمیزی

همیشه صبور باشید

نقاشی روی سطوح رزینی می تواند یک فرآیند زمان بر باشدهر لایه رنگ قبل از اینکه بتوانید به لایه بعدی بروید باید کاملاً خشک شودبرای به دست آوردن یک رنگ مات خوب ، ممکن است مجبور باشید چندین لایه رقیق رنگ اضافه کنیدشما می توانید با استفاده از لایه های رقیق زیاد و نه یک لایه غلیظ ، از ترک خطوط رنگ جلوگیری کنید.

از پرایمرها و لاک ها با احتیاط استفاده کنید

پرایمرها و لاک ها اجزای اصلی کار نهایی شما هستند ، اما باید از آنها با احتیاط استفاده کنید ، تهویه هوا هنگام کار با پرایمرها و لاک ها باید حتما رعایت شوند.

سیلر نانو OZ مخصوص

نقاشی بین لایه های رزین اپوکسی

روشهای مختلفی برای رنگ آمیزی رزین وجود دارد و افزودن رنگ بین لایه ها می تواند جلوه های خیره کننده ای ایجاد کندبرای بهترین نتیجه ، سعی کنید رنگ خود را حداقل 20 دقیقه قبل از افزودن لایه بعدی رزین خشک کنید

پاک کردن

بخش فوق العاده در مورد نقاشی روی رزین با رنگ اکریلیک این است که امکان اشتباه زیاد است. پس نگران نشوید به راحتی میتوانید رنگی که خشک نشده است را پاک کنید و اگر هم خشک شده باشد با یک دستمال مرطوب به راحتی پاک میشود. در کل از اشتباه نترسید و به خلاقیت خود اجازه پرواز دهید.

 

سوالات متداول

 چه رنگی به اپوکسی می چسبد؟

رنگ اکریلیک مقرون به صرفه ترین و موثرترین رنگ برای استفاده بر روی رزین اپوکسی استهمچنین می توانید از رنگ های لاتکس استفاده کنید. استفاده از رنگ های روغنی را توصیه نمیشود چون به اپوکسی نمی چسبد و خشک شدن این رنگ زمان زیادی طول می کشد.

 

آیا می توانید رزین را با رنگ های اکریلیک مخلوط کنید؟

معمولا این کار توصیه نمیشود  که سعی کنید رنگ اکریلیک را با رزین اپوکسی مخلوط کنیدرنگ های اکریلیک بر پایه آب هستند و به خوبی با رزین مخلوط نمی شوند و اغلب تورم و بادکردگی ایجاد می کنند و باعث می شودخراب شدن زیبایی کار شود. پیشنهاد میشود که از رنگهای مخصوص رزین اپوکسی برای هر کاری استفاده شود.

 

آیا می توانید رزین اپوکسی را رنگ کنید؟

بله خیلی راحت میتوانید با رنگهای اکریلیک یا لاتکس رزین خود را نقاشی کنید. اما بهتر است قبل از استفاده از رنگهای اکریلیک از پرایمر مناسبی استفاده شود چون سطح رزین بسیار صاف و صیقلی است و میتواند در چسبندگی رنگ به کار مشکلاتی ایجاد کند.  تصویر زیر مربوط به جوهر رنگ های مخصوص رنگ آمیزی رزین اپوکسی می باشد 

جوهری شفاف مخصوص رزین

آیا می توانید رزین را روی رنگ قرار دهید؟

بله ، ریختن رزین روی سطح رنگ آمیزی شده می تواند یک سطح صاف و براق ایجاد کند و به طرز شگفت انگیزی ساده استابتدا از تمیز بودن سطح رنگ شده اطمینان حاصل کنیددر مرحله دوم ، رزین را روی سطح رنگ شده بریزید ، مطمئن شوید که رزین اپوکسی شما کاملا یکنواخت پخش شده باشدو حتما چند ساعت بگذارید تا خوب خشک شود.

 

برای رنگ آمیزی رزین از چه چیزی می توانید استفاده کنید؟

خوشبختانه برای مبتدیان ، چندین گزینه ارزان و به راحتی در دسترس برای رنگ آمیزی رزین شما وجود داردپودر سایه چشم ، پودر رنگ آبرنگ ، گچ ، رنگهای حاوی الکل گزینه های فوق العاده ای برای رنگ آمیزی رزین هستند.

شرکت رزین شیراز :

بزرگترین مرکز پخش رزین اپوکسی فروشگاه رزین اپوکسی  و محصولات وابسته در کایران تمامی محصولات  رو  می توانید به صورت خورده و یا عمده خریداری کنید و با امکان ارسال به تمام نقاط ایران 

 • رزین اپوکسی مخصوص چوب
 • رزین اپوکسی هنری و زیورآلات
 • انواع قالبهای سیلیکونی
 • انواع قالبهای فلزی
 • انواع خرج کارهای جواهرات
 • انواع قالبهای چوبی
 • انواع رنگ های اکریلیک
 • رنگ های پودری صدفی
 • پودر شب تاب
 • انواع ابزار رزین
 • انواع رنگ پبگمنتهای اپوکسی
 • سنگ های کریستال شیشه ای
 • فندک و تورچ مخصوص حباب گیری رزین
 • موتور ساعت ترازو دیجیتالی  آنتیک های فلزی و غیره

آدرس:

شیراز حد فاصله میدان ارتش و چهار راه تحویلی نبش خیابان شهید قطبی فروشگاه نورنگ

ساعت کاری ۸ صبح تا ۸شب یکسره

جهت اطلاعات بیشتر واتساپ لطفاً پیام دهید 09107009488

وبسایت : www.resinshiraz.com

 

0
نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا