Loading...

آشنایی با دنیای رزین اپوکسی

|
آشنایی با دنیای رزین اپوکسی

آشنایی با دنیای رزین اپوکسی

آبستره تکنیکی است که برروی ظروف رزین استفاده می شودکه برروی کالاهای زینتی مانند تابلوهای هنری،میزهای دکوراتیو ، زیورآلات و...استفاده می شود.

آبستره چیست؟

آبستره یک هنرذهنی می باشدوبه روحیه ی شخص هنرمندوابسته می باشد.هنرآبستره درقرن بیستم میلادی شکل گرفت که درجهان دونوع آبستره به نام های آبستره ی رزین اپوکسی و آبستره ی اکرلیک بیشتر مورد توجه است.

رزین آبستره:

رزین آبستره درواقع استفاده ازاختلاف چگالی ودانسیته ی رنگ هاست،زیرارنگر های پودری اوپاک ونیمه و اوپاک وجوهر هرکدام چگالی مخصوص به خود را دارند.

دانش رنگ ها درهنرآبستره:

باید بدانیم که دانش رنگ ها درهنررزین آبستره بسیارمهم می باشد.داشتن دانش رنگ ها اول صرفه ی اقتصادی داردچون لازم نیست همه ی رنگ هارا داشته باشیم ودرنهایت بدون داشتن دانش رنگ ها نمی توان ازنتیجه ی نهایی هنردست خود لذت برد.

رزین اپوکسی OZ مدل نیمه غلیظ شفاف 1.5kg مخصوص چوب زیورالات قالب

برای انجام دادن هنرآبستره فقط کافیست که کاربارزین اپوکسی رایادگرفت.

برای شروع هنر آبستره باید موارد زیر رایادگرفت:

1-آشنایی بارزین اپوکسی

2-آشنایی با رنگ های سازگاربارزین وروش افزودن رنگ پودری وجوهربه رزین اپوکسی

3-روش درست اختلاط اپوکسی وهاردنر

4-روش اعمال زمینه کار

5-اختلاط رنگ ها وایجادطرح دررزین

تکنیک نقاشی بارزین اپوکسی این روزها طرفدارهای زیادی راجذب کرده است طوریکه اکثر افرادی که مشاغل خانگی علاقه دارند به سمت آن جذب شده اند،زیرا ازمشاغلی می باشد که به سرعت تولید می شودوبه بازارارایه می شود.  اگربخواهیم در مورد رنگ های موجوددربازار صحبت کنیم باید گفت که دو نوع رنگ داریم:

مسی مایع

1-هنری،مانند:اکریلیک تیوپی ورنگ روغن مخصوص نقاشی روی بوم

2-صنعتی ،مانند:اکریلیک ورنگ روغن مورد استفاده درنقاشی ساختمان

رنگ های هنری راحت تردر رزین حل می شوند ودر این مورد نکته ی مهم این می باشد که رزین داغ نباشد.

مثلا رنگ های اپاک یعنی کاملا مات (که چگالی یادانسیته ی بالایی دارند)به علت چگالی وپوشانندگی بالا برای ایجاد افکت کف وموج دریا استفاده می شود.یادررنگ ویترای برای پایین کشیدن بقیه رنگ هاوایجادبافت میکروبی استفاده می شود.رنگ نیمه اپاک (نیمه مات )هم به ماپوشانندگی خوبی می دهد اما نه به اندازه ی پوشانندگی بالای اوپاک (تمام مات).

مولتی رنگ ساده اکرولیک چند منظوره

جهت مشاهده قیمت روی تصویر بالا کلیک کنید 

رنگ های ترانسپرت:

ازاین رنگ ها بیشتر برای ایجاد شفافیت کاراستفاده می شود،یعنی به راحتی نور را عبور می دهند و اگر درمقادیر معمولی با رزین مخلوط شوند کار مانند شیشه رنگی می شود اما در صورت ترکیب مقادیر بالا از این رنگ ها با رزین ،کار از لحاظ رنگی سنگین تر می شود. رنگ های پودری دانسیته ی بالا تا متوسطی دارند و درد و نوع معمولی و صدفی یا همان براق در بازار وجود دارند وبسته به میزانی که در رزین مخلوط می شوند پوشانندگی ایجاد می کنند.و در کل پوشانندگی بالایی ایجاد می کنند.به عنوان مثال اگر هنرمند بخواهد برروی یک تابلو با استفاده از این تکنیک جلوه ی موج ایجاد کند می تواند از رنگ پودری آبی صدفی به همراه رنگ خمیری سفید که چگالی بالا وچسبندگی دارد استفاده کند.سپس باایجاد فشارباد مثل استفاده از سشوار یاشعله ،رنگ سفید خمیری که کنار آبی ریخته شده را روی رنگ آبی حرکت دهد که باعث ایجاد جلوه موج دریا می شود.هنرمند برای یک تابلوچندکاپ رزین آماده میکند.وبا به کارگیری دانش رنگ ها واختلاط آن ها یکی را بااکریلیک هنری رنگ می کند،یکی را باپودری ، یکی دیگر را با جوهری .

جوهری شفاف مخصوص رزین

جهت مشاهده قیمت روی تصویر بالا کلیک کنید 

وقتی درحین ایجاد آبستری از این رنگ ها استفاده می شود و روی اثر هنری مورد نظر این رنگ ها خالی می شود ، اختلاف چگالی یادانسیته رنگ ها شروع می کند به واکنش ،یعنی یک رنگ که چگالی بالاتری دارد می رود زیر رنگ کناری  ورنگ مثل یک موج لطیف با کناره مخلوط می شود تا یکی مات شده ودر آخر یکی شفاف باقی می ماند ورنگ های کناری و روی خود رانشان می دهد.ودر آخررزین خشک می شود و ماشاهد یک عمق بصری لطیف و زیبا که به کمک علم وهنربه دست آمده می باشیم.

هنر آبستره بستگی به خلاقیت هنرمند دارد به فرض مثال اگر همگی پودری باشند جذابیت ایجاد می کند اما بعضی اوقات می خواهیم رنگ آبی کم رنگ داشته باشیم ومجبور می شویم از رنگ جوهری هم استفاده کنیم.

اشتباهات ساده ای که باعث می شود نتیجه ی دلخواه شما از کار با رزین اپوکسی بدست نیاید:

اکثر افرادی که به تازگی بارزین اپوکسی وکار دراین حیطه آشنا می شوند،اگر به سرعت وبدون مطالعه وآموزش وارد این کار شوند ممکن است دراولین تجربه ی خود باشکستی بزرگ روبروشوند وبرای همیشه این هنر راکنار بگذارند.

کار کردن با رزین اپوکسی و هاردنر بسیار ساده می باشد و می توان با این مواد دربیشتر زمینه های معماری وهنری فعالیت کرد.امانکات بسیار ساده ای وجود دارد که اگر این نکات رعایت نشوند،باعث می شود که پروژه ی هنری باشکست مواجه شود.درنتیجه باعث می شود که هنرمندبامتحمل شدن هزینه های مالی زیادی دست از این کاربکشد.

این اشتباهات عبارتنداز:

1-باید رزین اپوکسی و هاردنر مناسب با کار خود خریداری کنید،زیرا در بازار رزین اپوکسی های مختلف برای کاربری های متفاوت وجود دارد.یعنی بایداز فروشنده ویاکارخانه حتما دستور مصرف رزین اپوکسی رابگیریم و درصورت نداشتن دستور مصرف، آن رزین اپوکسی را خریداری نکنیم.

2-مورد دوم این است که باید میزان صحیح مخلوط کردن رزین رابدانیم وبه نسبت اختلاط آن ها آگاه باشیم ، زیرا رزین ها باهم متفاوت هستند وباید طبق دستور همان نوع از رزین ،نسبت اختلاط رعایت شود.

3- باید از ظرف مناسب برای وزن کردن و هم زدن رزین اپوکسی و هاردنر استفاده کرد زیراممکن است هاردنر با ظروف نامناسب واکنش نشان دهد ویا گاهی اوقات ظرف های نامناسب راسوراخ کند.پس با رعایت این نکات ساده می توانیم خالق آثار هنری فوق العاده زیبا وجادویی شویم واز هنر خود نهایت لذت راببریم.

شرکت رزین شیراز :

بزرگترین مرکز پخش رزین اپوکسی فروشگاه رزین اپوکسی  و محصولات وابسته در کایران تمامی محصولات  رو  می توانید به صورت خورده و یا عمده خریداری کنید و با امکان ارسال به تمام نقاط ایران 

 • رزین اپوکسی مخصوص چوب
 • رزین اپوکسی هنری و زیورآلات
 • انواع قالبهای سیلیکونی
 • انواع قالبهای فلزی
 • انواع خرج کارهای جواهرات
 • انواع قالبهای چوبی
 • انواع رنگ های اکریلیک
 • رنگ های پودری صدفی
 • پودر شب تاب
 • انواع ابزار رزین
 • انواع رنگ پبگمنتهای اپوکسی
 • سنگ های کریستال شیشه ای
 • فندک و تورچ مخصوص حباب گیری رزین
 • موتور ساعت ترازو دیجیتالی  آنتیک های فلزی و غیره

آدرس:

شیراز حد فاصله میدان ارتش و چهار راه تحویلی نبش خیابان شهید قطبی فروشگاه نورنگ

ساعت کاری ۸ صبح تا ۸شب یکسره

جهت اطلاعات بیشتر واتساپ لطفاً پیام دهید 09107009488

وبسایت : www.resinshiraz.com

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا