Loading...
آمار
 • تعداد کالا: 1036
 • بازدید امروز: 6721
 • بازدید دیروز: 3934
 • بازدید کل: 3448878

ترفندهای استفاده از گل در رزین اپوکسی

|
ترفندهای استفاده از گل در رزین اپوکسی

ترفندهای استفاده از گل در رزین اپوکسی

کاربردهای مختلف گل خشک
گلهای خشک شده را می توان برای کارهای زیر استفاده کرد ، به چند مورد اشاره می شود:
هنگام تهیه هدایا یا کارت های منحصر به فرد می توانید از گل های خشک استفاده کنید.
از گلهای خشک شده همراه با چای یا بصورت دمنوش استفاده میشود.
با نگهداری گلهای خشک در کیسه های کوچک میتوان کشوها و کابینت های خود را خوش بو کرد.

انواع مختلف محصولات زیبایی از گل خشک استفاده می کنند.
 می توانید گل های خشک شده را به شکل موم در آورید تا شمع های منحصر به فردی ایجاد شود.
در اینجا شما با استفاده دیگری از گل خشک آشنا میشوید. استفاده از گلهای خشک در رزین بسیار زیبا و چشم نواز است. موارد زیر چند روش برای حفظ گلهای خشک شده در رزین است:
 تزیینات با گیاه: گلهای خشک شده که به صورت رزین در رزین نگهداری می شوند هدایای فوق العاده ای هستند که جلوه ای گلدار به دکوراسیون شما می دهند.
 دسته گل عروسی: روز عروسی شما یکی از شادترین روزهای زندگی شماست و دسته گل عروسی شما چیزی است که بخش مهمی از روز بزرگ شما است. بسیاری از افراد برای یادآوری همیشگی ، دسته گل عروسی رزینی انتخاب می کنند.


 جواهرات: طیف وسیعی از روش های استفاده از گل های خشک شده در جواهرات رزینی مانند حلقه ها ، گردنبندها ، آویزها ، دستبندها و غیره وجود دارد.
 جلد تلفن همراه : می توانید از گل های خشک شده برای ایجاد جلد پشتی منحصر به فرد برای تلفن همراه خود استفاده کنید.
 پایه های عکس: گلهای خشک شده را در رزین نگه دارید تا یک پایه عکس خیره کننده یا یک قاب عکس درست شودسپس آن را به دیوار آویزان کنید.
 گلدان گل:- می توانید ظاهر گلدان های گلدان خود را با پوشاندن رزین و ترکیب گل های خشک شده به روزتر و زیباتر کنید.

گلهای واقعی در مقابل گلهای مصنوعی


از دو نوع مختلف گل می توانید استفاده کنید ، گل مصنوعی (ساختگی) و گل طبیعی. اگر از گلهای طبیعی استفاده می کنید ، قبل از استفاده از آنها در رزین باید از خشک شدن کامل آنها اطمینان حاصل کنید. شما می توانید خودتان خشک کردن گلها را انجام دهید و ، یا می توانید مجموعه گلهای از پیش خشک شده را به صورت آنلاین خریداری کنید.گلهای مصنوعی

گلهای مصنوعی را می توانید به راحتی در گل فروشی و فروشگاه محلی پیدا کنید. از این مراکز ، شما می توانید دقیقاً آنچه را که نیاز دارید و مقدار مورد نیاز را خریداری کنید. این گلها بلافاصله آماده استفاده برای پروژه شما هستند زیرا نیازی به خشک شدن ندارند.
چگونه گلهای خود را خشک کنید

مردم سالهاست که برگها و گلهای خود را خشک می کنند ، چون بسیار ساده است.برای خشک کردن گلها می توانید از چند روش مختلف استفاده کنید:

 فشار دادن گلها درمیان کتاب
برای فشار دادن گلها ، می توانید از یک پرس گل یا یک کتاب بزرگ و سنگین استفاده کنید که هر کدام به صاف شدن گل های شما کمک می کند.
. می توانید گلها را در هر مرحله از شکوفه گیری ، از مرحله جوانه تا باز شدن کامل بچینید. در صورت تمایل می توانید برگها را هم خشک کنید. شما باید بلافاصله گلها را فشار دهید و مطمئن شوید که شروع به پژمرده شدن نکرده اند. گلها را با دقت در کتاب بین دو ورق کاغذ جاذب (مانند دستمال کاغذی) قرار دهید. کاغذ جاذب از صفحات کتاب شما در برابر هرگونه لکه یا رطوبت محافظت می کند. اگر استفاده از پرس گل رابجای کتاب انتخاب کرده اید ، می توانید از دو ورق کاغذ صاف استفاده کنید. مدت زمان لازم برای خشک کردن گلها بستگی به این دارد که از چه گلهایی استفاده کرده اید. بهتر است آنها را برای مدت بیشتری رها کنید تا مطمئن شوید کاملا خشک شده اند. برای اطمینان بیشتر ، آنها را حداقل 3 تا 4 هفته بگذارید تا خشک شوند.


 گلهای خود را در ژل سیلیس ، ماسه و بوراکس خشک کنید
استفاده از ماسه ، ژل سیلیس یا پودر بوراکس برای خشک شدن گلها یک گزینه سریع است. هنگام انتخاب گل برای خشک کردن پیشنهاد میشود قبل از اینکه گل کاملا باز شود این کار را انجام دهید.این روش برای گلهای ظریف مانند نیلوفر ایده آل است.
در مرحله بعد ، باید موادی را انتخاب کنید که با آن گلها را خشک می کنید. گزینه ها به شرح زیر است:
 ماسه ریز: روشی بسیار ارزان است اما گلها به کندی خشک میشوند اما برای همه مردم به راحتی در دسترس است. گلهای خود را به دقت زیر ماسه قرار دهید و بعد از آن بگذارید تا در هوا خوب خشک شود.
 نشاسته ذرت سفید و بوراکس: یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه است در ، این روش نیاز به مخلوط 6 قسمت نشاسته ذرت با 1 قسمت بوراکس است.


 ماسه سیلیس یا ژل سیلیکا: این سریعترین گزینه و همچنین بسیار ارزان است ، زیرا می توانید ژل سیلیس یا ماسه را از هر فروشگاه لوازم محلی خریداری کنید. نکته خوبی که دارد این است که این مواد قابلیت استفاده چندین باره را دارد. ظرف مورد استفاده شما بستگی به این دارد که کدام یک از مواد فوق را انتخاب کنید. هنگام کار با ماسه یا بوراکس به یک ظرف بزرگ نیاز دارید. اگر از ژل سیلیکا یا ماسه استفاده می کنید باید از ظرفی استفاده کنید که دربش محکم بسته شود و هوا را خوب نگه دارد. بعد از اینکه ظرف را تهیه کرید این مراحل رادنبال کنید:

 حدود 1 تا 2 اینچ ماسه یا ژل سیلیس (تقریباً 2.5 تا 5 سانتی متر) در ظرف مربوطه بریزید .

گل های خود را با دقت به صورت عمودی در سیلیس قرار دهید . با این حال ، گلهای خاصی وجود دارد که اگر روی سیلیس خوابیده باشند ، بهتر خشک می شوند ، مانند دلفینیوم ها و اسنپ دراگون. هنگامی که گلها را در سیلیس ریخته قرار دادید ، می توانید گلها را کاملاً در سیلیس بپوشانید. حتما سیلیس را با دقت بریزید. ظرف خود را در محلی خشک و گرم قرار دهید و اجازه دهید گلها خشک شوند. سیلیس گلها را در 2 تا 4 روز خشک می کند. سیلیس به رنگ صورتی نشان می دهد که تمام رطوبت جذب شده و گلها خشک شده اند. اگر استفاده از بوراکس را به جای سیلیس انتخاب کرده اید ، خشک شدن گل های شما بین 5 تا 14 روز طول می کشد. شن و ماسه حتی بیشتر طول می کشد و می تواند تا 21 روز طول بکشد. هنگامی که زمان کافی برای خشک شدن گل های شما داده شد ، می توانید آنها را از موادی که برای استفاده انتخاب کرده اید جدا کنید. از یک برس کوچک برای از بین بردن مواد باقی مانده از گلها استفاده کنید و سپس با اسپری مو روی گلها اسپری کنید تا از شکستن آنها جلوگیری شود.


آویزان کردن گل های برای خشک شدن
آویزان کردن گلها برای خشک شدن ساده ترین روش استفاده است ، اگرچه زمان زیادی طول می کشد. این روش نیاز به مقداری آماده سازی از نظر بریدن ساقه گلها و برداشتن هرگونه برگ دارد ، بایدبا یک نخ یا نوار دور ساقه ها ببندید.
این روش برای افرادی که به دنبال خشک کردن دسته گلها و همچنین گلهای کوچکتر و ظریف تر مانند اسطوخودوس هستند ، یک گزینه عالی است. همچنین می تواند روش خوبی برای گلهای قوی تر مانند گل رز باشد.

 شما باید تمام برگها را از ساقه ها بردارید و ساقه ها را کوتاه کنید تا تقریباً 6 اینچ طول داشته باشندس. پس می توانید یک تکه نخ یا نوار لاستیکی را دور ساقه هر گل ببندید. اگر با یک دسته گل کار می کنید ، آن را دور ساقه تمام گل های دسته گل ببندید.
 اکنون می توانید با اتصال نوار لاستیکی یا نخ به میله یا رخت آویز ، گلها را آویزان کنید و گلها را به صورت وارونه آویزان کنید تا خشک شوند. اطمینان حاصل کنید که در ناحیه ای که گل های خود را آویزان می کنید ، هوای کافی وجود دارد. تقریباً 3 هفته طول می کشد تا گلها کاملاً خشک شوند. بعد از خشک شدن می توانید با اسپری موی بدون بو ، آنها اسپری کنید تا از آنها محافظت شود.
دستگاه پرس گل مایکروویو
برای استفاده از این روش ، به چند فیلتر قهوه ، دو بشقاب سرامیکی صاف برای مایکروویو و البته مایکروویو نیاز دارید. مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا یک بشقاب را رو به بالا قرار دهید بعد از یک فیلتر قهوه بگذارید و بعد از گلهای خود را روی فیلتر بگذارید روی گلهای نیز فیلتر دیگری بگذارید و در اخر بشقاب دوم را روی همه قرار دهید. کلیه مواد بالایی را به دقت به مدت یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید و سپس آنها را از مایکروویو خارج کنید. به میزان خشک شدن گلهای خود نگاه کنید و سپس فیلترهای قهوه را تعویض کرده و همه چیز را مجدداً برای یک دقیقه دیگر در مایکروویو قرار دهید. می توانید این روند را تا زمان خشک شدن کامل گل ها ادامه دهید.

مایکروویو با ژل سیلیکا


این روش گزینه دیگری برای افرادی است که به دنبال خشک شدن فوق سریع هستند. هم این روش و هم روش دیگر مایکروویو بسیار ایمن هست ، زیرا رطوبت گلها با مایکروویو گرم می شود و باعث خروج بخارها می شود و در نتیجه گلها خشک می شوند.
این روش نیاز به مایکروویو ، ژل سیلیکا و محفظه ایمن برای مایکروویو دارد. ژل سیلیس در اکثر فروشگاه های صنایع دستی موجود است و می تواند بیش از یک بار استفاده شود و به حفظ شکل گل ها کمک می کند. برای نتیجه ایده آل شما یک ظرف مناسب مایکروویو می خواهید به حدی که در مایکروویو جا شود اما گلها هم را نگهداری کند. تقریباً 1 تا 2 اینچ ژل سیلیکا را در کف ظرف بریزید و سپس گلها را در ژل بچینید و مطمئن شوید که شکوفه ها رو به بالا هستند. سیلیکا اضافی را روی گلها بریزید ، اما مراقب باشید هنگام ریختن گلها آسیب نبینید. اطمینان حاصل کنید که گلبرگها را به طور کامل بپوشانید.

سیلیکاژل


 ظرف را بدون درب روی مایکروویو قرار دهید و دمای لازم را تنظیم کنید. همه گلها با یک سرعت خشک نمی شوند ، بنابراین لازم است روش تعیین زمان ایده آل برای گلهایی که انتخاب کرده اید را آزمایش کنید. سعی کنید مایکروویو را به مدت 2 تا 5 دقیقه ، در دمای تقریباً 2 درجه بالاتر از یخ زدایی تنظیم کنید و سپس دما را در صورت لزوم افزایش دهید. هنگامی که مطمئن شدید گلها خشک شده اند ، مایکروویو را باز کرده و بلافاصله در ظرف ببندید. مقداری سرظرف را باز بگذارید تا به مدت 24 ساعت آرام آرام فرایند خشک شدن رخ دهد. پس از 24 ساعت ، می توانید گلها را از ژل جدا کرده و هر مواد باقی مانده را به آرامی با یک برس خوب تمیز کنید . سپس ، آنها را با اسپری اکریلیک اسپری کنید تا از ماندگاری بیشتر آنها اطمینان حاصل کنید. هنگام انجام این روش مراقب باشید ، زیرا ژل سیلیس بسیار داغ می شود. بنابراین صبر کنید تا ظرف کاملا سرد شود و بعدا از مایکروویو خارج کنید.

شرکت رزین شیراز :

بزرگترین مرکز پخش رزین اپوکسی فروشگاه رزین اپوکسی  و محصولات وابسته در کایران تمامی محصولات  رو می توانید به صورت خورده و یا عمده خریداری کنید و با امکان ارسال به تمام نقاط ایران

جهت مشاهده قیمت کلیک کنید : 

 1. قیمت رزین اپوکسی مخصوص چوب
 2. قیمت رزین اپوکسی نیمه غلیظ 
 3. قیمت رزین اپوکسی رقیق
 4. قیمت رزین اپوکسی هنری و زیورآلات
 5. قیمت انواع قالبهای سیلیکونی مخصوص رزین 
 6. قیمت انواع قالبهای فلزی جواهرات
 7. قیمت انواع خرج کارهای جواهرات
 8. قیمت انواع قالبهای چوبی مخصوص رزین اپوکسی
 9. قیمت انواع رنگ های اکریلیک
 10. قیمت رنگ های پودری صدفی
 11. قیمت پودر شب تاب
 12. قیمت انواع ابزار رزین
 13. قیمت انواع رنگ پبگمنتهای اپوکسی
 14. قیمت سنگ های کریستال شیشه ای
 15. قیمت فندک و تورچ مخصوص حباب گیری رزین

 16. قیمت موتور ساعت مخصوص ساخت ساعت
 17. قیمت چوب گرد خام مخصوص ساخت ساعت
 18. قیمت ترازو دیجیتالی 
 19. قیمت آنتیک های فلزی و غیره

آدرس:

شیراز حد فاصله میدان ارتش و چهار راه تحویلی نبش خیابان شهید قطبی فروشگاه نورنگ ارسال به تمام نقاط کشور

ساعت کاری ۸ صبح تا ۸شب یکسره

جهت اطلاعات بیشتر واتساپ لطفاً پیام دهید 09107009488

وبسایت : www.resinshiraz.com

جهت آشنایی با مجموعه رزین شیراز کلیک کنید 


0
نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا