Loading...

اسپری رنگ پاش چیست ؟ پیستوله چه کاربردی دارد

|
اسپری رنگ پاش چیست ؟ پیستوله چه کاربردی دارد

اسپری رنگ پاش چیست ؟ پیستوله چه کاربردی دارد ؟

ممکن است در خانه میزهای قدیمی داشته باشید که تمایل دارید بر روی سطح آن رزین کار کنید اما پایه و قسمتهای داخلی آن کهنه و رنگ رو رفته است پیشنهاد میشود برای نو کردن میز یا هر چیز دیگر با ما همراه باشید. از مزایای استفاده از رنگ پاش ها یا اسپری رنگها تنوع رنگی آنها است. همچنین شما میتوانید درهر مکانی که هستید از آن استفاده کنید و برای نگهداری هم جای زیادی نیاز نخواهد بود. با توجه به تنوع در اسپری ها و انواع آن هر کسی میتواند با شرایط بودجه ای خود یکی از آنها را بخرد.

 اسپری داپلی کالر

قیمت اسپری رنگ

خرید یک دستگاه رنگ پاش بسیار هیجان انگیز است واما توصیه میشود همیشه در محیط رو باز کار رنگ پاشی را انجام دهید چون تهویه هوا خیلی مهم است بنابراین اگر محیط کار شما مسقف هست حتما از وجود دستگاه تهویه و روشن بودن آن مطمن باشید. جاهایی که نیاز به رنگ ندارند را بپوشانید یا چسب بزنید و حتما وسایل ایمنی زیر را با خود داشته باشید:

عینک جهت محافظت از چشم ها یا محافظ صورت

ماسک تنفسی

دستکش مناسب به طوری که نازک نباشد و سریع پاره نشود

روپوش یا لباس آستین بلند و شلوار

آشنایی با مراحل کار اسپری رنگ پاش و تنظمیات آن

 

 اسپری رنگ واکو

 

قیمت اسپری واکو

 

اسپری های پخش رنگ مثل دستگاههای سمپاش هستند که به شکل یکنواختی تمامی نقاط کار شما را پوشش میدهد حتی قسمتهای داخلی مبلمان که گاها دسترسی به آنها دشوار است. لازم است بدانید که فقط از رنگ به عنوان اسپری استفاده نمیشود شما میتوانید با انواع دیگری از مواد مثل لاک و غیره ترکیب و استفاده کنید. استفاده از اسپری ها به حدی اسان و مقرون به صرفه است که با قلم مو یا غلطک رنگ نمی توانید به کار دلخواه برسید.

هر چند که یک دستگاه اسپری رنگ به لحاظ هزینه بیشتر از یک قلم مو یا غلطک رنگ است اما توجه کنید با خریداری برای یکبار شما در کل عمرتان میتوانید از آن استفاده ببرید و به علت ماندگاری و کارکرد بالا ارزش هزینه کردن را خواهد داشت. در گذشته به علت گرانقیمت بودن این نوع از رنگ پاش ها بیشتر متخصصان کار رنگ از آن استفاده می کردند اما امروزه مدلهای متنوع با قیمت های مختلف در دسترس است.

کاربرد اسپری رنگ پاش برای سطوح

اگر شما از آن دسته افرادی باشید که عاشق رنگ کردن و بازسازی وسایل هستید حتما یکی از آنها را خواهید داشت. بیشتر افراد تصور میکنند از اسپری رنگ میتوان برای فقط سطوح چوبی استفاده کرد اما باید گفت برای سطوح مختلف قابلیت کاربرد دارد.

 فقط به یاد داشته باشید اگر سطح شما به اندازه کافی صاف نباشد حتما نیاز به آماده سازی اولیه آن سطح خواهید داشت. سطوحی که میتوان از اسپری رنگ پاش بر روی آن استفاده کرد در ذیل آمده است:

سرامیک: رنگ پاشی بر روی سرامیک خیلی لذت بخش است اما اگرمقداری ناصافی دارد حتما سنباده کشی انجام شود.

فلز: سطوح فلزی را میتوان رنگ امیزی با اسپری رنگ پاش کرد دقت کنید با توجه به سطح خود شاید سنباده زدنی و مقداری پرایمر لازم باشد تا اسپری رنگ را بهتر به خود جذب کند.

پلاستیک، قلع، شیشه، بتن،بوم، تخته MDF با  چگالی متوسط، لمینت و پارچه نیز از جمله سطوحی هستند که اسپری رنگ پاش قابلیت کاربرد بر روی آن را دارد.

انواع رنگ پاش ها برای  مبلمان

انواع مختلفی از رنگ پاش های مبل وجود دارد، که بسته به نوع کاربرد آن قیمتهای مختلفی دارند. رنگ پاش های فشرده هوا و اسپری های تفنگی بیشتر در خودروسازی کاربرد دارند.

برخی رنگ پاش ها بدون هوا کار میکنند یعنی از هوا برای پمپاژ رنگ استفاده نمیشود بلکه رنگ با فشار بالا از طریق یک سوراخ به بیرون پمپ می شود. این دسته از رنگ پاش ها برای سطوح بسیار بزرگ مسطح بسیار کاربردی هستند. مثلا برای رنگ کردن نرده ها یا درهای گاراژ. در این روش معمولا مقداری رنگ هدر میرود چون مقداری در هوا پخش خواهد شد و ممکن است به جاهایی که نیاز به رنگ آمیزی نباشد رنگ پاشیده شود بنابراین برای جلوگیری از این مشکل ان قسمت را بپوشانید یا چسب بزنید. هر چند انتخاب رنگ پاش کاملا به سلیقه و هزینه شما بستگی دارد اما دو مدل معمولی که کاربرد بسیار خوبی دارند اینجا معرفی میشوند:

رنگ پاش با فشار کم و حجم بالا

رنگ پاش های HVLP (High Volume Low Pressure) از کمپرسور یا توربین برای اتمیزه کردن رنگ استفاده می کنند. این رنگ پاش ها دقت بالایی دارند ، بنابراین برای مواردی مانند کابینت ، درها و نرده ها بسیار مناسب است. کار با رنگ پاش های HVLP (حجم بالا با فشار پایین) نسبت به یک رنگ پاش بدون هوا راحت تر است و رنگ کمتری را هدر می دهند. با این رنگ پاش ها خیالتان از جهت آخر کار راحت است چون کیفیت بالایی به کار می دهد. لازم به ذکر است این سیستم از اسپری اگر رنگ غلیظ باشد یا لاتکس استفاده کنیم جواب دهی خوبی ندارد. بیشتر برای رنگ آمیزی های رقیق مناسب است مثل مبلمان که نیاز به رنگ آمیزی آنچنانی ندارد.

رنگ پاش های دستی

برای تازه کاران چیز خوبی است چون کابرد و استفاده از آن بسیار آسان است. رنگ پاش  های دستی معمولاً دارای توربین داخلی یا سیستم بدون هوا هستند. بنابراین ، شما هیچ شیلنگ یا کمپرسور خارجی یا توربین ندارید که نگران آن باشید. یک مخزن لیواین دارد  که رنگ متصل به تفنگ اسپری را نگه می دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به برق بزنید. رنگ پاش دستی برای استفاده روی مبلمان و سایر سطوح بسیار عالی است. اگر سطوح بزرگی را در نظر دارید رنگ کنید این مدل جوابگو نیست  چون حجم کمی دارد.

چگونه می توان بهترین اسپری رنگ HVLP برای مبلمان را پیدا کرد؟

انتخاب بهترین سمپاش رنگ بستگی به این دارد که می خواهید به چه چیزی برسید و چقدر مایل هستید هزینه کنید. اگر اهل سرگرمی هستید، و کیفیت کار و قیمت برای شما مهم است توصیه ما هم همین است بهتر است به این نکات هنگام خرید نیز توجه کنید:

 

 اسپری براق کننده

قیمت اسپری براق کننده رزین اپوکسی و تمام سطوح

قدرت پاشش رنگ

قبل از خرید برای خرید اسپری رنگ ، باید بفهمید که برای کار خودتان به چه میزان فشار نیاز دارید. تفنگ های فشار قوی خیلی سریع هستند و به راحتی برای مناطق بزرگ جوابگو است. اما  اگر در حال نقاشی مبلمان هستید ، بسیاری ترجیح می دهند از رنگ پاش (حجم بالا کم فشار) استفاده کنند، ممکن است  سرعت کمتری داشته باشد اما کار بهتری را ارایه می کند .

نازل های سمپاش رنگ

نوک اسپری یا نازل بخش مهمی از رنگ پاش است، نوک کوچکتر به معنای مواد رقیق تر و نازلهای بزرگتر به معنای توانایی استفاده برای رنگ های غلیظ ترا است. مثلا پرایمرها مواد غلیظ تری هستند که نیاز به نازل بزرگ دارد. اگر نازل کوچک بخرید ممکن است دایم سرش گرفتگی داشته باشد و یا اگر نازل بزرگ بخرید ممکنه پخش رنگ زیادی داشته باشید. به نیاز خودتان توجه کنید.

حجم رنگ پاش

رنگ پاشهای بدون هوا رنگ را مستقیماً از ظرف رنگ می کشد ، بنابراین ظرفیت بالاتری را برای پوشش سطح بزرگتر ارائه می دهد. اما رنگ پاش HVLP  چون یک لیوان کوچک به عنوان مخزن دارد نیاز است مرتب پر شوند که برای سطوح کوچک گزینه مناسبی است. دوباره پر کنید. برای مشاغل کوچکتر ، این نباید مشکلی ایجاد کند.

وزن و سهولت استفاده

اگر میخواهید دایم  با اسپری رنگ کار کنید ، باید به وزن رنگ پاش توجه کنید. باید تا حد امکان سبک باشد و استفاد از آن هم راحت باشد. دقت کنید که اگر اسپری هر چه کوچکتر هم باشد مخزن کمتری دارد و نیاز هست که مرتب آن را پر کنید. به جوانب مثبت و منفی اسپری ها خوب دقت کنید و ببنید میزان استفاده شما در روز چند ساعت است.

 

 اسپری سیلیکون مخصوص چرب کردن

اسپری چرب کننده کف قالب رزین

کنترل فرایند رنگ پاشی

به دنبال رنگ پاشی باشید که در صورت نیاز بتواند جریان پخش رنگ را کنترل کند مثلا وقتی یک مبل را رنگ می زنید سطوحی که بزرگتر هستند را کمی دقت و رنگ پاشی میتوان انجام داد اما مناطقی که ظریف ترا یا کوچکتر هستند نیاز هست جریان پخش رنگ با آهستگی و فشار کمتری صورت گیرد.

 

 پیستوله ریز

 قیمت پیستوله 

قابلیت انعطاف در پخش انواع مواد

حتما دقت کنید این رنگ پاش قابلیت پخش چه موادی را دارد مثلا پرایمر یا لاک یا گچ هم میتواند پخش کند خب اگر اسپری شما همچین قابلیت هایی داشته باشد با یک تیر چند نشان خواهید زد و تنوع کاربری بیشتری به شما می دهد.

تمیز کردن آسان

تمیز کردن یک دستگاه رنگ پاش معمولا کار سختی است. برخی از رنگ پاش ها دارای آداپتور هستند که می توان آن را به لوله شلنگ متصل کرده و تمیز کرد. برخی دیگر لوازم تمیز کردن مانند برس هم دارند. در کل همیشه اسپری رنگ پاش را تمیز کنید چون در دراز مدت به ضرر دستگاه است.

شیلنگ و سیم

بسته به کاری که دارید انجام مید هید ، ممکن است به یک سیم بلندتر  برای جلوگیری از جابجایی وسایل سنگین داشته باشید. توصیه میشود که همیشه از سیم و شیلنگ بلند استفاده کنید تا مشکلامت کمتری حین کار کردن داشته باشید .

شرکت رزین شیراز :

بزرگترین مرکز پخش رزین اپوکسی فروشگاه رزین اپوکسی  و محصولات وابسته در کایران تمامی محصولات  رو  می توانید به صورت خورده و یا عمده خریداری کنید و با امکان ارسال به تمام نقاط ایران 

 • رزین اپوکسی مخصوص چوب
 • رزین اپوکسی هنری و زیورآلات
 • انواع قالبهای سیلیکونی
 • انواع قالبهای فلزی
 • انواع خرج کارهای جواهرات
 • انواع قالبهای چوبی
 • انواع رنگ های اکریلیک
 • رنگ های پودری صدفی
 • پودر شب تاب
 • انواع ابزار رزین
 • انواع رنگ پبگمنتهای اپوکسی
 • سنگ های کریستال شیشه ای
 • فندک و تورچ مخصوص حباب گیری رزین
 • موتور ساعت ترازو دیجیتالی  آنتیک های فلزی و غیره

آدرس:

شیراز حد فاصله میدان ارتش و چهار راه تحویلی نبش خیابان شهید قطبی فروشگاه نورنگ

ساعت کاری ۸ صبح تا ۸شب یکسره

جهت اطلاعات بیشتر واتساپ لطفاً پیام دهید 09107009488

وبسایت : www.resinshiraz.com

 

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا