Loading...

راهنمای انتخاب بهترین پورینگ مدیوم اکلریک

|
راهنمای انتخاب بهترین پورینگ مدیوم اکلریک
از پورینگ مدیوم چه می دانید؟ آیا انواع مختلف آن را می شناسید؟ برای ایجاد طرح های سلول مانند در رنگ های اکلریک از پورینگ مدیوم استفاده می شود. اگر برای انتخاب نیاز به راهنمایی دارید، در این مقاله با رزین شیراز همراه باشید.

پورینگ مدیوم چیست؟

پورینگ مدیوم یک نوع حلال رنگ اکلریک است که منجر به ایجاد نقش های سلولی در رنگ می گردد. این ماده یکی از مهم ترین ترکیبات مورد نیاز برای ساخت آثار هنری سیال است. این ماده به جریان رنگ کمک کرده و باعث کاهش ویسکوزیته ی رنگ های سنگین تر می شود و در عین حال کیفیت رنگ، بافت و سطح شفافیت آن را حفظ می کند.

چرا برای نقاشی آبستره به مدیوم پورینگ نیاز داریم؟

 مواردی که در ادامه شرح داده می شوند، از مزیت های استفاده از این ماده در نقاشی های آبستره است:

 • بدون رقیق کردن رنگ ، ویسکوزیته رنگهای سنگین را کاهش می دهد.
 • به جریان نقاشی اکریلیک کمک می کند و اجازه می دهد تا به راحتی در سراسر بوم پخش شود.
 • رنگ ، بافت و شفافیت رنگها را حفظ می کند و رنگدانه ها را رقیق و تجزیه می کند. مزیتی که استفاده از آب ندارد.

انتخاب بهترین پورینگ مدیوم برای نقاشی آبستره

انواع مختلفی از مدیوم پورینگ وجود دارد که بتوان از بین آن ها انتخاب کرد. هر یک از این انواع ویژگی های منحصر به خود را دارند که بسته به توقع شما از عملکرد آن باید انتخاب گردند. در ادامه انواع این ماده معرفی و ویژگی های هر یک مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

Liquitex

یکی از بهترین برند های شناخته شده برای مدیوم پورینگ  Liquitex است. عموماً این برنده به عنوان بهترین مدیوم همه کاره معرفی می شود. همچنین انتخاب برتر برای هنرمندان نقاشی آبستره به حساب می آید. لازم به ذکر است که این برند گران ترین محصولات را بین برند های مدیوم پورینگ دارد.

Floetrol 

Floetrol یک نرم کننده رنگ کلی است که می تواند از رنگهای مبتنی بر آب مانند لاتکس صاف یا نیمه براق ، رنگهای مینا ، اکریلیک یا وینیل استفاده شود. این ماده به شما کمک می کند سلول های بزرگ تری بدون نیاز به مواد افزودنی دیگر، در طرح خود ایجاد نمایید.

Atelier 

این برند پورینگ مدیوم رنگ را سبک تر کرده و باعث می شود جریان رنگ بهتر شده و بدون ایجاد حباب طرح ایجاد شود. شفافیت رنگ را افزایش می دهد که در واقع لایه بندی بهتری در رنگ ها ایجاد کرده و زمان یکه خشک شود، برق زیبایی به نقاشی می بخشد. این قابلیت ها با دوام بوده و با گذشت زمان از بین نخواهند رفت. لازم به ذکر است که مدیوم سفید رنگ است اما پس از خشک شدن بی رنگ می شود.

چسبPVA 

این ماده بین 1بیشتر هنرمندانی که در یوتیوب فعالیت می کنند محبوبیت دارد. شاید به خاطر اینکه قیمت این پورینگ نسبت به سایر برند ها به صرفه تر است. پس اگر هنرمندی هستید که تازه شروع به کار کرده اید، و قصد دارید با مواد ارزان قیمت فعالیت کنید، این چسب گزینه ی خوبی است.

البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از چسب PVA همان نتیجه ای که پورینگ مدیوم های گران تر دارند، نخواهد داشت. این چسب ماده ای است که جنبه تمرینی داشته و برای ساخت یک اثر بی عیب و نقص توصیه نمی شود.

جهت اطلاع از قیمت پورینگ مدیوم  کلیک فرمایید

مقدار پورینگ کافی برای هر نقاشی چقدر است؟

ثبات رنگی که به کار می برید مهم ترین عامل در اندازه ی مناسب پورینگ است. برای هر نوع از رنگ های اکلریک از مقدار به خصوصی پورینگ باید استفاده کرد اما در نظر داشته باشید که جریانی که شما برای نقاضی خود مد نظر دارید بیشترین تاثیر را در استفاده از این ماده دارد. اگرچه به صورت کلی استفاده از نصف پیمانه پورینگ به ازای هر نصف قاشق رنگ ترکیب مناسبی خواهد بود.

جمع بندی

برای هر نقاشی، هر نوع رنگ و هر هنرمندی پورینگ مدیوم های به خصوصی به عنوان ایده آل تعریف می شوند. هر یک از برند ها کاربرد ها و مزیت های خود را دارند. هنرمندان با توجه به نیاز خود و طرحی که مد نظر دارند باید نسبت به انتخاب پورینگ مدیوم مناسب خود اقدام نمایند. در نظر داشته باشید که همه ی هنرمندان در طی زمان و با آزمون مواد مختلف به موفقیت رسیدند. برای خرید، مشاوره و اخبار جدید با رزین شیراز همراه باشید.

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا